#15

Age: 29
Habitual use time: 13 years
First Trial: 14 Years
Average amount used per month: 0 g

Comment:
“14-aastaselt proovisin esimest korda ja sain kogemustest aru, et liiga vara. 16-aastaselt proovisin uuesti ja meeldis. Kuskil keskkooli paiku hakkasin ära jätma (ringis tehtavaid) õhtu viimaseid jointe, sest mul (erinevalt teistest, kes “ringis” olid) lähevad peale suitsetamist mõtted tööle, mitte ei löö nuiaga magama, st. olin tunni-paar voodis mõtete lennates üleval veel. Mõne aja pärast mõtlesin, et ei pea mõistlikuks enne igat kogemust suitsetada (sest kogemused iseenesest peaksid heaolu tekitama, milleks üleküllastada ning ülemõjutada?) ja mõtlesin, et jätan enne kino tehtava “ringi” vahele ning vaatan, kas kogemus on halvem. Ei olnud.

Sealt alates hakkasin ajas järjest vähem suitsetama. Nüüdseks pole 3 aastat sisuliselt suitsetanud, ühe korra sõin küpsiseid. Ei välista, et mingiaeg suitsetan või söön veel. Tore asi, ent inimesed kahjuks liialdavad kõigega ja ei suuda ilma taju muutvate aineteta pärisreaalsuses olla (kel med. vm. vajadust ei ole). Ei pea liialdamist õigeks, inimesed võiksid teha kaineid perioode (ise tegin suitsetades ~korra aastas kuu aega alates keskkoolist) kuigi näen, et mul on kanepi tajumuutvast omadusest olnud elus kasu. Alternatiivne vaatenurk asjadele, millest on arenenud välja hea “kastist välja” mõtlemine + kohati on asjades isegi iseendale “valedetektorina” töötanud, mis tähendab, et muidu äraümardatud-silutud mõte on peale suitsetamist “otsa ette naelutatud” ja selge, et nii see on. Ja selge ka, kuidas ma tegelikult sisemas sellest teadlik olin.

Kena taim, kahju, et keelatud. Võiks olla legaliseeritud ja mõistlikult reguleeritud. Paljud alkotarvitajad (eriti, kes vägivaldsed vm. tarbides) võiksid proovida, ent seejuures mitte vahetada üht taju muutvat ainet teise vastu. Ken-Marti Vaher võiks ka (mõned korrad) suitsetada ja kogemusest avalikult rääkida. Ka Urmet Tambre. Teaduse nimel.”

Tänan vastuse eest!

Küsitlus/Oпрос/Survey
Käbilog

Jaga

Leave a Reply