#193

Age: 30 Years
Habitual use time: 6 aastat
First Trial: Äkki oli see 20
Average amount used per month: 5-10, sõltub kuust (grams)

Comment:

Olin kunagi totaalselt kanepi vastane. Suurt rolli mängis siin minu vanemate kasvatus. Nemad alati rääkisid, et sellest tuleb eemale hoida jne. Kuid sellegi poolest ma ei süüdista oma vanemaid mitte üks gramm, sest vanemad tahavad üldjuhul ikkagi alati oma võsukesele ainult parimat. Nemad olid ju ise samamoodi propaganda ohvrid. Nüüd on minu vanematel kanepi osas suhtumine teine. Isa sõnad (ta pole kunagi kanepit oma elus proovinud, vähemalt minu teada mitte):”Kurat, ma ei saa aru, mismoodi need kanepikasvatajad koguaeg vahele jäävad? Siis kui on vaja reaalseid pätte vangi panna, ei toimu nagu suurt midagi, need jooksevad ikka mööda linna ringi. Isegi aus olles vist kasvataks, kui saaks.”

Nüüd on minust saanud sisuliselt igapäevane kanepi kasutaja. See on andnud mulle väga palju. Olen pidanud ka paljust loobuma, kuid need loobumised on pigem tekitanud ruumi minu elus nendele inimestele ja olemistele, mis on kvaliteetsed. Ja muidugi ei saa mainimata jätta loovuse küllust, mis kõik ühte väiksesse seemnesse ära mahub. See kõik on müstika, aga müstika mulle meeldib. Müstika on ka see, kui vingelt kõik asjad välja tulevad seda tehes. Muidugi mitte alati, vahest on suured plaanid, aga siis jäädki diivanile hõljuma ja kõik mõtted ja teotahe kaovad peast, aga ju siis on vaja. Teinekord jälle saavad asjad ühe päevaga tehtud ja nii tulemus on nii vinge, et mitu kuud hiljem veel järgi imestad. 🙂

Väga tihti kuuleb lugusid, kuidas kanep ja skisofreenia on omavahel tugevalt seotud. Skisofreeniat tuntakse tänapäeval kui vaimuhaigust. Haigust, mis on suhteliselt halb, vähemalt nii meile väidetakse. Seda lausa pressitakse meile peale, et skisofreenia on haigus. See on nüüd küll minu enda arvamus, aga tõesti olen sellega nõus, et kanepi tarvitamine ja skisofreenia on seotud, kuid ma pole nõus, et skisofreenia on oma olemuses läbinisti jõhker haigus. Skisofreenik lihtsalt mõtleb oma peaga ja saab aru, et asjad ei ole päris sellised, mismoodi neid meile näidatakse. Skisofreenik ei tule lihtsalt kogu selle hullumaja puntraga toime. Ta küll saab asjadest aru, mis on valesti, aga kõige suuremas plaanis ta jääb sinna mõttesse kinni. Ühesõnaga skisofreenia ei ole minu arvates päris selline asi nagu seda meile üritatakse pähe tampida. Lihtsalt jälle üks teema, milles kanepit süüdlaseks teha.

Usun, et nii Eestis kui ka mujal maailmas aitaks suuresti kaasa see, kui inimesed tuleksid massiliselt “kappidest välja” ja räägiksid väga avalikult sellest. Kui seda kõik massiliselt teeks, siis ohtu kui sellist kartma ei peaks. Üksi seda teha on teine asi…

Pika jutu kokkuvõtteks võin öelda seda, et olen tänulik, et kanep minu elus on ja senikaua kuni ma surnud ei ole, kavatsen ma seda ka edasi tarvitada oma heaoluks. Kindlasti on oluline selle kõige juures tasakaal. Ma ei mõista küll kedagi hukka, kes 24/7 hõljuvad, aga minu arust on tasakaal siiski kõige alus. See on ükskõik mis asjaga nii. Peace!

Tänan vastuse eest!
Survey/Küsitlus/Oпрос
Käbilog

Jaga

Leave a Reply